top of page

NALA centrum

Centrum pro setkávání, meditace, jógu, léčení dle principů tibetské medicíny ...
Místo pro ozdravení těla a mysli.
seznam
Meditační centrum

Podívejte se, jak vypadá naše centrum pro veřejnost a jaké aktivity zde můžete navštěvovat.

meditace a přednášky
Sowa Rigpa NALA

Zajímáte se o východní léčebné metody a rádi byste se učili od zkušených doktorů tibetské medicíny? Přihlaste se ke studiu.

studium tibetské medicíny

Nechte se hýčkat, zrelaxovat, ozdravit pomocí ověřených metod tibetské medicíny.

ordinace tibetské medicíny
Aktivity meditačního centra

Aktivity meditačního centra NALA

Socha Buddhy v oltáři
Dupseng Rinpočhe v gompě při Iniciaci na Bílou Táru
kolo dhramy, jeden z osmi šťastných symbolů na průhledu do gompy
Dveře v gopmě s tradičními thangkami po stranách
Gompa s tradičním oltářem
Tradiční thangky (vyobrazení buddhovských aspektů) na stěnách gompy
Stěna v jídelně
Terasa a vnější pohled na gompu
společenská místnost/studovna
Dupseng Rinpočhe při prohlídce centra - kuchyně a jídelna
Zavěšení tradičních vlajek na střechu centra
"Přinášíme Západu Východ" ...

... to je moto nadačního fondu NALA, a proto také vytváříme prostředí, kde se s Východem můžete setkávat. 

Přijďte do našeho centra NALA na společnou meditaci, jógu, poslechnout si přednášku na buddhistická témata, půjčit si dharma literaturu. V centru NALA si také můžete zakoupit nebo přijít vyzvednout předměty z našeho e-shopu a prohlédnout si galerii obrazů od Tokpy Korlo. Vystavené obrazy si můžete rovnou odnést nebo si je u nás objednat.

WhatsApp Image 2020-10-03 at 14.08.02.jp

Společná meditace

Rádi Vás uvítáme u nás v centru Nala v naší nové gompě, ať už jste zkušení praktikující nebo úplní začátečníci. Přijďte si s námi společně prožít meditaci na Čenreziga, Buddhu Milující oči. Ten v nás probouzí milující soucit a laskavost, vyrovnanost a sdílenou radost, probouzí mysl a srdce.

TKP - Dupseng Rinpoche - Day 2 Teaching

Veřejné 

přednášky

V našem centru pořádáme veřejné přednášky na buddhistická témata. Přednášky vede dlouholetý praktikující buddhista a zároveň překladatel a tlumočník z tibetštiny, Mirek Hrdina.  

Nyní v našem novém centru pořádáme také veřejné přednášky uznávaných buddhistických lamů, kteří za námi jezdí až z Východu na naše pozvání

WhatsApp Image 2020-09-24 at 09.47.47.jp

Jóga

Jóga ... vědomá práce s tělem, dechem a myslí, která otevírá a čistí energetické kanály. Až když jí začnete praktikovat, zjistíte, co znamená pro vás osobně. Až tehdy, když budete mít svůj vlastní prožitek…

V malém kolektivu max. 10 lidí se můžete opravdu soustředit sami na sebe a své prožitky.

Provozní doba

po - pá: 9:00 - 17:00 otevřeno pro veřejnost
út: 19:00 společná meditace
st: 18:00-20:00 gompa otevřena pro individuální meditační praxe.
a dále dle aktivit a kurzů viz kalendář akcí. Před první návštěvou nás prosím kontaktujte, ať máme jistotu, že se nemineme.

Přihlaste se k odběru a dostávejte upozornění na chystané přednášky a události.

Tibetská medicína

Centrum NALA nyní funguje také jako malá příprava na  meditačně-relaxační a léčebné centrum  KKPL (Karma Kungha Padkar Ling), máte tak již nyní možnost zažít na vlastní kůži tibetské umění léčby těla i ducha. Můžete se u nás zrelaxovat a zregenerovat díky tibetským masážím Kunye, obnovit rovnováhu pomocí vnějších terapií jako moxa, baňky, jukčo, balneoterapie a léčebné obklady, případně můžete také absolvovat diagnostiku dle systému tibetské medicíny a nechat si doporučit vhodnou stravu a bylinnou léčbu.

V prostorách centra nyní provozuje kraniosakrální terapiii také Jakub Štorek http://moudrosttela.cz/. Vypsané termíny sledujte v sekci kalendář akcí. Pokud nejsou žádné termíny vypsané, vyplně kontaktní formulář, kde zaškrtnete políčko  "Jakub Štorek" a termíny domluvíme podle počtu přihlášených.

Pořádáme také kurzy tibetské léčebné jógy Nedžang. Po absolvování lekcí budete schopni používat tyto metody samoléčby denně v domácím prostředí.

Léčení dle tibetské medicíny
MHP19213 (1).jpg

léčení podle

TTM

dle domluveného termínu

Chcete se objednat na konzultaci, diagnotisku, či léčbu? Vyplňte prosím kontaktní formulář a my se Vám ozveme hned, jak to bude možné, a domluvíme si s Vámi termín. Během terapií nejsme schopni reagovat na telefonáty. Děkujeme za pochopení. 

Více o jednotlivých metodách se dočtete zde 

nejang..jpg

Léčebná jóga Nedžang

dle vypsaného termínu

NEDŽANG - je soubor 24 speciálních cvičení, který doporučují tibetští lékaři svým pacientům při léčbě a prevenci jednotlivých nemocí. Cílem je očištění určitých míst v těle, ve kterých sídlí energie. Vyrovnané vnitřní energie, otevřené kanály a uvolněná mysl  jsou cílem každého z nás.

Cvičit mohou lidé bez rozdílu věku, omezená pohyblivost nebo bolestivost nejsou překážkou. Naopak velmi jemně uvolníme zatuhlá místa a protáhneme i takové orgány jako jsou oči, uši, nos.

Více informací na www.kkpl.cz

Naši terapeuti

Vlasta Hodanová

Bc. Vlasta Hodanová

Amči, lektorka jógy

email: vlasta.hodanova@nala.cz

mob.: +420 272 417

Studium TTM

Studium tradiční tibetské medicíny

Ve spolupráci se Sorig Khang International (SKẎ) organizujeme dvouleté studium tibetské medicíny "Tibetská medicína & vnější terapie". Více informací naleznete zde.

Kde nás najdete

Adresa:

Dubová 563,

252 67, Tuchoměřice

Praha - západ

Jak se k nám dostanete?

Ze zastávky Dejvická tramvají č. 26 na Bořislavku, kde přestoupíte na autobus 100312, kterým pojedete na zastávku Tuchoměřice - Pastvišťata. 

Těšíme se na Vás!

cesta_ze_zastávky_.jpg
Kde nás najdet
bottom of page