zpět nahoru

NALA centrum

Centrum pro setkávání, meditace, jógu, léčení dle principů tibetské medicíny ...
Místo pro ozdravení těla a mysli.
 
Meditační centrum
meditace a přednášky
Sorig Khang NALA
studium tibetské medicíny
Sange Menla 
ordinace tibetské medicíny
 

Aktivity meditačního centra NALA

Socha Buddhy v oltáři
Dupseng Rinpočhe v gompě při Iniciaci na Bílou Táru
kolo dhramy, jeden z osmi šťastných symbolů na průhledu do gompy
Dveře v gopmě s tradičními thangkami po stranách
Gompa s tradičním oltářem
Tradiční thangky (vyobrazení buddhovských aspektů) na stěnách gompy
Stěna v jídelně
Terasa a vnější pohled na gompu
společenská místnost/studovna
Dupseng Rinpočhe při prohlídce centra - kuchyně a jídelna
Zavěšení tradičních vlajek na střechu centra
"Přinášíme Západu Východ" ...

... to je moto nadačního fondu NALA, a proto také vytváříme prostředí, kde se s Východem můžete setkávat. 

Přijďte do našeho centra NALA na společnou meditaci, jógu, poslechnout si přednášku na buddhistická témata, půjčit si dharma literaturu. V centru NALA si také můžete zakoupit nebo přijít vyzvednout předměty z našeho e-shopu a prohlédnout si galerii obrazů od Tokpy Korlo. Vystavené obrazy si můžete rovnou odnést nebo si je u nás objednat.

Společná meditace

Rádi Vás uvítáme u nás v centru Nala v naší nové gompě, ať už jste zkušení praktikující nebo úplní začátečníci. Přijďte si s námi společně prožít meditaci na Čenreziga, Buddhu Milující oči. Ten v nás probouzí milující soucit a laskavost, vyrovnanost a sdílenou radost, probouzí mysl a srdce.

Veřejné 

přednášky

V našem centru pořádáme veřejné přednášky na buddhistická témata. Přednášky vede dlouholetý praktikující buddhista a zároveň překladatel a tlumočník z tibetštiny, Mirek Hrdina.  

Nyní v našem novém centru pořádáme také veřejné přednášky uznávaných buddhistických lamů, kteří za námi jezdí až z Východu na naše pozvání

Jóga

Jóga ... vědomá práce s tělem, dechem a myslí, která otevírá a čistí energetické kanály. Až když jí začnete praktikovat, zjistíte, co znamená pro vás osobně. Až tehdy, když budete mít svůj vlastní prožitek…

V malém kolektivu max. 10 lidí se můžete opravdu soustředit sami na sebe a své prožitky.

Provozní doba

po - pá: 9:00 - 17:00 otevřeno pro veřejnost
út: 19:00 společná meditace
st: 18:00-20:00 gompa otevřena pro individuální meditační praxe.
a dále dle aktivit a kurzů viz kalendář akcí. Před první návštěvou nás prosím kontaktujte, ať máme jistotu, že se nemineme.

Přihlaste se k odběru a dostávejte upozornění na chystané přednášky a události.

 

léčení podle

TTM

dle domluveného termínu

Chcete se objednat na konzultaci, diagnotisku, či léčbu? Vyplňte prosím kontaktní formulář a my se Vám ozveme hned, jak to bude možné, a domluvíme si s Vámi termín. Během terapií nejsme schopni reagovat na telefonáty. Děkujeme za pochopení. 

Více o jednotlivých metodách se dočtete zde 

Léčebná jóga Nedžang

dle vypsaného termínu

Čt 1/14 dní

NEDŽANG - je soubor 24 speciálních cvičení, který doporučují tibetští lékaři svým pacientům při léčbě a prevenci jednotlivých nemocí. Cílem je očištění určitých míst v těle, ve kterých sídlí energie. Vyrovnané vnitřní energie, otevřené kanály a uvolněná mysl  jsou cílem každého z nás.

Cvičit mohou lidé bez rozdílu věku, omezená pohyblivost nebo bolestivost nejsou překážkou. Naopak velmi jemně uvolníme zatuhlá místa a protáhneme i takové orgány jako jsou oči, uši, nos.

Více informací na www.kkpl.cz

Tibetská medicína

Centrum NALA nyní funguje také jako malá příprava na  meditačně-relaxační a léčebné centrum  KKPL (Karma Kungha Padkar Ling), máte tak již nyní možnost zažít na vlastní kůži tibetské umění léčby těla i ducha. Můžete se u nás zrelaxovat a zregenerovat díky tibetským masážím Kunye, obnovit rovnováhu pomocí vnějších terapií jako moxa, baňky, jukčo, balneoterapie a léčebné obklady, případně můžete také absolvovat diagnostiku dle systému tibetské medicíny a nechat si doporučit vhodnou stravu a bylinnou léčbu.

Postarají se o Vás dvě Amchi (amči) – vystudované doktorky Tibetské medicíny: Anastazja a Vlasta.

V prostorách centra nyní provozuje kraniosakrální terapiii také Jakub Štorek http://moudrosttela.cz/. Vypsané termíny sledujte v sekci kalendář akcí. Pokud nejsou žádné termíny vypsané, vyplně kontaktní formulář, kde zaškrtnete políčko  "Jakub Štorek" a termíny domluvíme podle počtu přihlášených.

Pořádáme také kurzy tibetské léčebné jógy Nedžang. Po absolvování lekcí budete schopni používat tyto metody samoléčby denně v domácím prostředí.

Naši terapeuti

Bc. Vlasta Hodanová

Amči, lektorka jógy

email: vlasta.hodanova@nala.cz

mob.: +420 272 417

Jakub Jekl

Kraniosakrální biodynamika, somatické prožívání, práce s traumatem

 

Studium tradiční tibetské medicíny

Ve spolupráci se Sorig Khang International (SKẎ) organizujeme dvouleté studium tibetské medicíny "Tibetská medicína & vnější terapie". Více informací naleznete zde.

Kde nás najdete

Adresa:

Dubová 563,

252 67, Tuchoměřice

Praha - západ

Jak se k nám dostanete?

Ze zastávky Dejvická tramvají č. 26 na Bořislavku, kde přestoupíte na autobus 100312, kterým pojedete na zastávku Tuchoměřice - Pastvišťata. 

Těšíme se na Vás!

 
  • Instagram - Nala
  • Facebook - Bílý kruh

Číslo účtu: 250420315 / 0300

IBAN: CZ7103000000000250420315

BIC: CEKOCZPP

NALA nadační fond, Dubová 563,
252 67, Tuchoměřice

K zaslaným darům, prosíme, napište do poznámky "DAR" nebo používejte zkratky jednotlivých projektů nebo lamů, které chcete konkrétně podpořit.

Přihlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne

© 2023 by Nala Endowment fund

logo_red okraje.png