KARMA NGEDÖN ÖSAL ČHÖKHOR LING


KLÁŠTERNÍ ŠKOLA PRO DÍVKY

Nyní pomáháme také holčičkám - více než sedmdesáti mladým dámám. Tato klášterní škola, zvaná Ani Gompa, poskytuje dívkám, podobně jako Dhagpo Šedrup Ling chlapcům, vzdělání i domov.

Stav 0%
Anigompa Kruh
Anigompa2

HARMONIE A RADOST

S velikou radostí se podílíme na utváření podmínek pro užitečný a smysluplný život holčiček v tomto klášteře. Díky laskavosti a moudrosti velkého bódhisattvy Šeraba Gjalcchena Rinpočheho a jeho skvělé asistentky Ani Tenzin zde vzniklo krásné harmonické místo příznivé pro jejich rozvoj.


STUDIUM A MEDITACE

Škola se nachází v nepálském hlavním městě Káthmándú v oblasti Hasantar, na západ od stúpy Swajambhu. Výstavba začala v roce 1994 a byla dokončena v roce 2000 díky podpoře lidí z celého světa. Řada mladých mnišek tak mohla dostat příležitost zde studovat a praktikovat Dharmu. V roce 2015 školu navštívil a požehnal 17. Karmapa.

NOVÝ START


Nadační fond NALA se podílí na úspěšném provozu a fungování této dívčí školy. Přejeme si, aby i dívky z chudých rodin či bez rodinného zázemí dostaly do života lásku, radost a znalosti, díky nimž budou moci přinášet užitek druhým.