Drahocenní Lamové a jejich aktivity


SVĚTLO ROZPTYLUJÍCÍ TEMNOTU

Bez velkých bódhisattvů jsme jako slepci ztracení v temném lese. Meditační mistři nás svým soucitem učí, jak mysl zbavit utrpení a probudit v ní nepodmíněné štěstí.

Stav 0%
NedoRinpoche3

NEDO KUČHUNG RINPOČHE

Nedo Kuchung Rinpoche was recognized by H.H. 16th Gyalwa Karmapa as the sixth incarnation of Nedo Kuchung lineage holder. Rinpoche attends to intensive meditation retreats in Sikkim, preparing realized masters of meditation for future times. Rinpoche currently builds a new meditation place in Rumtek, Sikkim. Practitioners with monks vows will be able to go on a traditional 3-year retreat, according to the tradition of Karma Kagyu, just like Rinpoche himself at the time of 16th Karmapa. Western students will also have an opportunity to deepen their meditation practice here, during shorter meditation retreats.

Tsori Header

TULKU TSORI RINPOČHE

Rinpočhe se ve čtyřech letech sám rozpoznal jako inkarnace realizovaného mistra Yogi Tsori Rinpočheho. Když mu bylo 15 let, oficiálně jej rozpoznal 16. Karmapa a o rok později Dilgo Khjence Rinpočhe. Tulku Tsori Rinpočhe je držitelem plného odkazu linií Kagyü i Ňingma. Aktivně se stará o desetitisíce tibetských uprchlíku a praktikujících v mnoha zemích světa. Jeho aktivity sahají od Tibetu přes Indii, Nepál, Thajsko a Evropu až po americkou Floridu.

Nedo Monastery2

SHAR MINUB

Poskytujeme finance na dostavbu kláštera a institutu buddhistických studií Shar Minub v Nepálu dle vize Kunziga Šamara Rinpočheho. V Shar Minub budou moci studovat také laičtí studenti, kteří se zde budou učit, jak se stát dokonalým člověkem pro dobro své i všech bytostí.

Stupa Tenovice

DIAMOND WAY

It was our great joy and honour that we could support Karma Kagyu Diamond Way Buddhism of Lama Ole Nydahl, our first teacher of Buddhism. We participated in the renovation of Vyhlidky meditation centre in the south of CR, construction of the Enlightenment stupa in Tenovice and the construction of the city centre of Diamond Way in Prague.

Meditací ke štěstí


Podporujeme projekty drahocenných Lamů s přáním, aby díky nim co nejvíce bytostí rozpoznalo svou pravou podstatu a našlo zdroj trvalého štěstí.

Velice si vážíme vaší štědrosti i důvěry, že váš dar použijeme tam, kde je to nejvíce zapotřebí. V případě, že byste chtěli podpořit pouze tento konkrétní projekt, uveďte to, prosím, do poznámky. Na místo realizace se také můžete přijet podívat a zapojit se.