ZDRAVOTNÍ PÉČE A VITALIZACE

ZRELAXOVANÉ TĚLO A MYSL!

Životní podmínky v Himalájích jsou těžké a často ovlivňují zdraví mnoha místních lidí. Naším cílem je poskytovat lepší zdravotní péči pro děti i dospělé.

HUMANITÁRNÍ POMOC

V roce 2015, kdy byl Nepál zasažen ničivým zemětřesením, výrazně vzrostla naše činnost v této oblasti. NALA Nadační fond ve spolupráci s českou vládou pomohl poskytnout humanitární pomoc vysláním několika charterových letadel do Nepálu s týmem záchranářů, kteří tam strávili několik týdnů. Spolu s programem MEDEVAC Ministerstva vnitra ČR jsme se postarali o první pomoc v zemětřesné zóně a poskytli možnost chirurgických zákroků v ČR.

DOSTUOPNOST ZDRAVOTNÍ PÉČE

Ve spolupráci s MEDEVAC a díky pomoci doktora Sonama Rinchena z nemocnice Dhulikhel v Káthmándú v Nepálu se nám podařilo vybavit a otevřít místnost první pomoci přímo v klášteře DSL a poskytnout sanitní vůz.. Výrazně se zlepšila dostupnost zdravotní péče v oblasti, kde je nejbližší nemocnice vzdálena hodinu jízdy, takže je často velmi obtížné zajištění včasné odborné pomoci.

VZDĚLÁVÁNÍ

V klášteře jsme organizovali školení první pomoci pro zaměstnance a starší děti. Pod vedením zdravotníka Pavla Jirsy a doktora Filipa Burgeta se naučili poskytovat zdravotní péči v naléhavých případech. Některé děti vyjádřily přání stát se lékaři nebo jinak pomáhat v oblasti zdravotní péče.

 

Pokrok ruku v ruce s tradicí.

 

Chápeme, že i v této oblasti se můžeme od sebe hodně učit. Možnosti a znalosti západní medicíny mohou dokonale doplnit východní přístup ke zdraví a léčbě a jeho zájem o příčiny nemocí.
 

Dhawa Lama

Zajistili jsme již podruhé roční léčebný pobyt malého Dhawy Lamy v České republice, kde podstoupil sérii zákroků. 

O jeho příběhu a léčebném procesu se více dočtete zde.

  • Instagram - Nala
  • Facebook - Bílý kruh

Číslo účtu: 250420315 / 0300

IBAN: CZ7103000000000250420315

BIC: CEKOCZPP

NALA nadační fond, Loretánské náměstí 109/3,
118 00 Praha 1 – Hradčany

Přihlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne

© 2023 by Nala Endowment fund

logo_red okraje.png