top of page
Endowment Fund Nala

ZDRAVOTNÍ PÉČE A VITALIZACE

ZRELAXOVANÉ TĚLO A MYSL!

Životní podmínky v Himalájích jsou těžké a často ovlivňují zdraví mnoha místních lidí. Naším cílem je poskytovat lepší zdravotní péči pro děti i dospělé.

Endowment Fund Nala

HUMANITÁRNÍ POMOC

zdr_pece_kruh-uai-720x480.jpg

V roce 2015, kdy byl Nepál zasažen ničivým zemětřesením, výrazně vzrostla naše činnost v této oblasti. NALA Nadační fond ve spolupráci s českou vládou pomohl poskytnout humanitární pomoc vysláním několika charterových letadel do Nepálu s týmem záchranářů, kteří tam strávili několik týdnů. Spolu s programem MEDEVAC Ministerstva vnitra ČR jsme se postarali o první pomoc v zemětřesné zóně a poskytli možnost chirurgických zákroků v ČR.

DOSTUOPNOST ZDRAVOTNÍ PÉČE

Kempo a sanitka.jpg

Ve spolupráci s MEDEVAC a díky pomoci doktora Sonama Rinchena z nemocnice Dhulikhel v Káthmándú v Nepálu se nám podařilo vybavit a otevřít místnost první pomoci přímo v klášteře DSL a poskytnout sanitní vůz.. Výrazně se zlepšila dostupnost zdravotní péče v oblasti, kde je nejbližší nemocnice vzdálena hodinu jízdy, takže je často velmi obtížné zajištění včasné odborné pomoci.

VZDĚLÁVÁNÍ

TKP-NALA-Dr-Certification-16-uai-2880x19

V klášteře jsme organizovali školení první pomoci pro zaměstnance a starší děti. Pod vedením zdravotníka Pavla Jirsy a doktora Filipa Burgeta se naučili poskytovat zdravotní péči v naléhavých případech. Některé děti vyjádřily přání stát se lékaři nebo jinak pomáhat v oblasti zdravotní péče.

 

Pokrok ruku v ruce s tradicí.

 

Chápeme, že i v této oblasti se můžeme od sebe hodně učit. Možnosti a znalosti západní medicíny mohou dokonale doplnit východní přístup ke zdraví a léčbě a jeho zájem o příčiny nemocí.
 

Dhawa Lama

Návrh bez názvu (2).jpg

Zajistili jsme již podruhé roční léčebný pobyt malého Dhawy Lamy v České republice, kde podstoupil sérii zákroků. 

O jeho příběhu a léčebném procesu se více dočtete zde.

bottom of page