TOKPA KORLO

INSPIRACE FILMEM A FOTOGRAFIEMI

Tokpa je nesmírně nadaný umělec, který zároveň prošel buddhistickým výcvikem. Jeho schopnost zachytit okamžiky běžnému oku skryté bere dech.

OD SAMSÁRY K DHARMĚ

Tokpa pochází ze Spojených států, odkud se v roce 2012, na radu Šamara Rinpočheho, přestěhoval do Francie do Dhagpo Kagjü Lingu, aby se jako dobrovolník plně věnoval podpoře tamního buddhistického centra. Našel skvělý způsob, jak podporovat Dharmu fotografiemi a filmem v rámci projektu "dharma.imagery.project". Nyní žije v České republice se svou půvabnou ženou, se kterou má také hudební kapelu, a stále cestuje po světě s drahocennými Lamy a dokumentuje jejich aktivitu.

Při práci neustále hledá hloubku výrazu – ať už v úsměvu, stínu či světle, v okamžiku zamrzlém v čase nebo ve smysly pohlcujícím vodopádu zvuků. Natáčí filmy, které dokumentují aktivitu 17. Karmapy, Džigme Rinpočheho, Lamy Oleho a mnoha dalších lamů linie Karma Kagyü.

SDÍLENÁ RADOST

Svou práci dává bezplatně k dispozici všem s přáním, aby přinášela užitek a pomáhala šířit Buddhovo učení. „Je to práce lásky a znamená pro mě všechno. Celý život jsem věnoval tomuto ideálu. Když mohu s ostatními sdílet výsledky své práce, aniž bych jim říkal o peníze, naplňuje mě to obrovským štěstím a to, co dělám, pak dostává nový smysl a rozměr.“

1/1
  • Instagram - Nala
  • Facebook - Bílý kruh

Číslo účtu: 250420315 / 0300

IBAN: CZ7103000000000250420315

BIC: CEKOCZPP

NALA nadační fond, Loretánské náměstí 109/3,
118 00 Praha 1 – Hradčany

Přihlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne

© 2023 by Nala Endowment fund

logo_red okraje.png