top of page
Endowment Fund Nala

TOKPA KORLO

INSPIRACE FILMEM A FOTOGRAFIEMI

Tokpa je nesmírně nadaný umělec, který zároveň prošel buddhistickým výcvikem. Jeho schopnost zachytit okamžiky běžnému oku skryté bere dech.

Endowment Fund Nala

OD SAMSÁRY K DHARMĚ

Tokpa.jpg

Tokpa pochází ze Spojených států, odkud se v roce 2012, na radu Šamara Rinpočheho, přestěhoval do Francie do Dhagpo Kagjü Lingu, aby se jako dobrovolník plně věnoval podpoře tamního buddhistického centra. Našel skvělý způsob, jak podporovat Dharmu fotografiemi a filmem v rámci projektu "dharma.imagery.project". Nyní žije v České republice se svou půvabnou ženou, se kterou má také hudební kapelu, a stále cestuje po světě s drahocennými Lamy a dokumentuje jejich aktivitu.

Tokpa2.jpg

Při práci neustále hledá hloubku výrazu – ať už v úsměvu, stínu či světle, v okamžiku zamrzlém v čase nebo ve smysly pohlcujícím vodopádu zvuků. Natáčí filmy, které dokumentují aktivitu 17. Karmapy, Džigme Rinpočheho, Lamy Oleho a mnoha dalších lamů linie Karma Kagyü.

SDÍLENÁ RADOST

Svou práci dává bezplatně k dispozici všem s přáním, aby přinášela užitek a pomáhala šířit Buddhovo učení. „Je to práce lásky a znamená pro mě všechno. Celý život jsem věnoval tomuto ideálu. Když mohu s ostatními sdílet výsledky své práce, aniž bych jim říkal o peníze, naplňuje mě to obrovským štěstím a to, co dělám, pak dostává nový smysl a rozměr.“

bottom of page