top of page

st 01. 12.

|

zoom.us

Mönlam v Praze

Vzácná příležitost praktikovat přání aspirace Mönlam společně se Sabču Rinpočhem a přednáškovými bloky drahocenného Šeraba Gjalcchena Rinpočheho.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Mönlam v Praze
Mönlam v Praze

Čas a místo

01. 12. 2021 7:30 SEČ – 05. 12. 2021 6:45 SEČ

zoom.us

O události

Tibetské slovo Mon-lam lze přeložit jako „Cesta aspirace“. Během Kagjü Monlamu se recituje mnoho aspiračních modliteb. Hlavní modlitba je známá jako „Král přání pro vznešené, dokonalé jednání Samantabhadra“. Je součástí velké sbírky slov Buddhy zachovaných v Kandžuru.

Při Kagjü Monlamu se každoročně shromáždí tisíce mnichů a praktikujících buddhistů z celého světa a síla přání, která jsou během týdenních modliteb pronášena, se tak ještě stotisíckrát a vícekrát znásobí. To přispívá k upokojení a duchovnímu rozvoji všech cítících bytostí a pomáhá jim dosáhnout osvícení.

Kagjü Monlam, který se každoročně koná v Bódhgáje, pod vedením J. S. 17. Karmapy, bude letos kvůli světové situaci vysílán pouze online. Protože je však pro Evropany kvůli časovému posunu obtížné účastnit se celého programu, přijal Lama Sabču Rinpočhe již podruhé naši prosbu o uskutečnění této události v menším měřítku zde v Čechách . Jsme vděční, že jsem si naší pílí opět vysloužili jeho návštěvu!

A to není vše! Do programu se zapojí také náš drahocenný lama Maniwa Šerab Gjalcchen Rinpočhe, který bude pravidelně předávat učení o této velké slavnosti přání pro dobro všech bytostí.

Pravidelný program 1.-5.12.2021

7:30 - 9:30

10:15 - 12:15

oběd

14:00 - 16:00  - pokud podmínky dovolí, připojí se s přednáškou ctihodný lama Šerab Gjalcchen Rinpočhe

16:45 - 18:45

Vzhledem k omezením, Vás bohužel nemůžeme pozvat přímo do našeho centra, bude ale opět možno připojit se online. Odkaz k vysílání získáte po registraci.

Protože je Kagjü Monlam velká událost, obnáší jedinečnou výzdobu oltářů a při praxi darování je použito mnoho květin a svíček. Pokud rozvíjíte štědrost skrze praxi darování, můžete přispět na tyto předměty koupí vstupenky na online vysílání.

Děkujeme a těšíme se na společný týden plný dobrých dojmů k užitku všech cítících bytostí!

Vstupenky

 • DAR

  finanční dar na podporu konání Mönlamu v centru NALA

  10,00 €
  Prodej skončil
 • SRD

  Dar pro Sabču Rinpočheho

  10,00 €
  Prodej skončil
 • SGRD

  Dar pro Lamu Šeraba Gylacchen Rinpočheho a jeho aktivity

  10,00 €
  Prodej skončil
 • FREE

  Vybrete pokud nechcete nebo nemůžete podpořit konání monlamu a naše drahocenné Lamy.

  0,00 €
  Prodej skončil

Celkem

0,00 €

Sdílet událost

bottom of page