top of page

út 15. 11.

|

zoom.us

Lhabab Düčhen

Připomenutí výročí sestoupení Buddhy Šákjamuniho z nebe Tušita.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Lhabab Düčhen
Lhabab Düčhen

Čas a místo

15. 11. 2022 19:00 SEČ

zoom.us

O události

Labab Düčhen - svátek připomínající sestoupení Buddhy Šákjamuniho z nebe Tušita. Zde se postupně připravuje každý velký Bódhisattva, jehož zásluhy a duchovní síla plně dozrály, na své následující zrození ve světě lidí,  v němž má dovršit své poslání a stát se plně Probuzeným, Buddhou, Velkým Učitelem následujícího věku.

Sedm let po dovršení plného Probuzení se Buddha Šákjamuni vypravil poskytnout Dharmu/učení svým rodičům. Jeho matka, královna Mahámájá (jinak Májádéví) zemřela už sedm dní po jeho porodu. Chtěl-li se jí odvděčit za své lidské zrození tímto nejvyšším darem, bylo třeba aby jí navštívil v jejím novém životě,  v nebi Tušita.

Po tři měsíční cykly učil takto Buddha onu bytost, která byla jeho pozemskou matkou, a spolu s ní naslouchalo mnoho shromážděných božstev, nebešťanů té šťastné sféry.

Po třech měsících pak vyslyšel přání a prosby svých pozemských žáků, znovu se rozloučil s říší Tušita a vrátil se zpět k lidem na Zemi.

Oslavy svátků Düčhen jsou zdarma, finanční dar Rinpočhemu a Nadačnímu fondu Nala můžete přispět výběrem vstupenky "SRA" níže.

Vstupenky

 • SRA

  Výběrem této možnosti přispějete na aktivity Sabču Rinpočheho a NALA nadačního fondu.

  108,00 Kč
  Prodej skončil
 • zdarma

  0,00 Kč
  Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page