top of page

ne 28. 5.

|

NALA CENTRUM

"INICIACE na tisícirukého ČENREZIGA" Lodrö Rabsel Rinpočhe

Tradiční zmocnění k meditaci na tisícirukého Čenreziga předá Lodrö Rabsel Rinpočhe

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
"INICIACE na tisícirukého ČENREZIGA" Lodrö Rabsel Rinpočhe
"INICIACE na tisícirukého ČENREZIGA" Lodrö Rabsel Rinpočhe

Čas a místo

28. 5. 2023 15:00 SELČ

NALA CENTRUM, Dubová 563, 252 67 Tuchoměřice, Česko

O události

Milí přátelé :-), 

dovolujeme si vás srdečně pozvat na INICIACI na tisícirukého ČENREZIGA, kterou předá 

ctihodný LODRÖ RINPOČHE.

INICIACE je rituál vadžrajánového buddhismu, který v mysli žáka zasévá semínko k probouzení prvotní moudrosti (tib. ješe). Iniciaci mohou předávat pouze lamové, kteří mají v dané praxi nepřerušený odkaz a předáním iniciace vzniká mezi učitelem a žákem hluboký svazek. Obdržení iniciace je jednou z nezbytných podmínek, aby mohli žáci meditovat na příslušný buddhovský aspekt.

ČENREZIG - Avalókitéšvara

Patron Tibetu, bódhisattva Padmapáni Avalókitéšvara v Tibetu nazývaný Čenrezig, je esence řeči všech budhů a ztělesnění nezměrného buddhovského soucítění. Drží v ruce osmiplátkový bílý lotos jako symbol ryzí čistoty, lásky a soucítění. Jako emanace Avalókitéšvary jsou dalajlamové obvykle rovněž zobrazováni s bílým lotosem soucítění v pravé ruce. 

Z relativního pohledu se Avalókitéšvara pro blaho všech bytostí zjevil ve vesmíru v podobě velkého bódhisattvy desáté úrovně jako milovaný syn všech buddhů. Z absolutního pohledu je samotným základem, ze kterého emanují všichni buddhové a jejich oblasti a také všichni vesmírní monarchové této kalpy. Proto je znám jako Nejvyšší svrchovaný vládce vesmíru, čímž se myslí, že není jen králem v obvyklém smyslu, ale pánem Dharmy, nejvyšší moudrostí a soucitem, zcela osvobozeným od tří světů samsáry, navždy přesáhnuvším zrození, stáří, nemoc a smrt.

V nejstarším buddhistickém umění bývá Avalókitéšvara zobrazován ve zcela lidské podobě, mívá dvě paže a královské zdobení bódhisattvy. V novějším umění bývá obvykle představován v bílé barvě se čtyřmi pažemi, s růžencem a lotosovým květem v hlavním páru rukou. K rozšířeným patří také podoba s jedenácti hlavami a šestnácti pažemi, nebo s jedenácti hlavami a tisíci pažemi.

Mantra Avalókitéšvary OM MANI PADMÉ HÚM je často vyrývána do skal a kamenů, psaná na papír 

a následně jsou těmito papíry plněny meditační mlýnky nebo stúpy.

OM MANI PADMÉ HÚM

Šestislabičná mantra mani se lehce vyslovuje, a přesto v  sobě soustředí jádro všech buddhistických písem. 

Je esencí  Avalokitéšvarova srdce, a přináší nekonečná požehnání. 

Přijmete-li ji za  svou hlavní praxi, budou k vám mít lidé, nebeské bytosti i škodící  duchové náklonost a budete žít dlouhým a zdravým životem bez překážek. 

V  příštím životě se narodíte v nebeském ráji Potala, anebo přinejmenším  na přívětivém místě. 

To proto, že Čenrezigova mantra obsahuje nekonečná  požehnání a soucitnost všech buddhů.

Om mani padmé húm mantra

LAMA LODRÖ RINPOČHE

Ctihodný lama Lodrö Rabsel Rinpočhe se narodil v roce 1964 v Tibetu, v oblasti Kham, nedaleko místa, kde se narodil lama Guendün Rinpočhe, v zemi Gha in Dokham.

Vyrůstal za čínské okupace, která nedovolovala praktikovat Buddhovo učení, ale jeho otec, lama, ho tajně učil Učení o probuzení. V roce 1979, kdy se postoj čínské vlády začal zmírňovat, bylo Lodrö Rabsel Rinpočhemu 15 let a odešel do kláštera, aby se stal lamou.

V roce 1982 ho 14. Šamarpa rozpoznal jako pravou inkarnaci velkého jogína linie Kagjü Lodrö Rabsela. Po studiích strávil tři měsíce v Nepálu, kde přijal učení a zmocnění od Kagjü, Ňingma a Sakja mistrů. Poté se opět vrátil do Tibetu a vydal se na pouť, která trvala téměř šest let, zejména po svatých místech spojených s Guru Rinpočhem a Milarepou; meditoval v jeskyních, pěšky se vydal ze Lhasy na horu Kailáš a obešel posvátnou horu, přičemž dělal poklony. Později studoval tibetskou medicínu. V jednom tibetském klášteře zastával pozici Drupena (retreatového mistra).

V roce 1993 studoval tři roky na KIBI v indickém Dillí u Khenpo Čhödraka Rinpočheho. Poté ho Šamar Rinpočhe poslal do Malajsie, kde má mnoho žáků a kde každoročně vede praxi akumulace sto milionů MANI. Již několik let má na starosti shromažďování všech textů mistrů linie, zejména všech Karmapů a Šamarpů, obnovu znehodnocených pergamenů a digitalizaci všech textů Marpa linie (Centrum pro uchovávání textů Marpa Kagjü).

MÍSTO KONÁNÍ INICIACE : NALA CENTRUM - Dubová 563, 252 67 Tuchoměřice, Česko

V DEN INICIACE nekonzumujte alkohol, maso. Přineste si svůj meditační polštářek - máte-li. 

Na iniciaci je nutná osobní účast, NEBUDE tedy vysílána ONLINE!

Vstupenky

 • Iniciace na ČENREZIGA

  Vstupenka na iniciaci na tisícirukého Čenreziga vedená LODRO RINPOCHEM

  1 108,00 Kč
  Prodej skončil
 • DAR

  DAR - výběrem této vstupenky můžete přispět libovolnou částkou na aktivity Rinpočeho a na činnost nadačního fondu Nala. Děkujeme!

  Dobrovolná platba
  Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page