top of page

so 15. 8.

|

NALA centrum, Dubová 563, Tuchoměřice

Iniciace na Bílou Táru

Tradiční zmocnění k meditaci na Bílou Táru

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Iniciace na Bílou Táru
Iniciace na Bílou Táru

Čas a místo

15. 8. 2020 15:00 SELČ

NALA centrum, Dubová 563, Tuchoměřice, Dubová, 252 67 Tuchoměřice, Česko

O události

Iniciace je rituál vadžrajánového buddhismu, který v mysli žáka zasévá semínko k probouzení prvotní moudrost (tib. ješe). Iniciaci mohou předávat pouze lamové, kteří mají v dané praxi nepřerušený odkaz a předáním iniciace vzniká mezi učitelem a žákem hluboký svazek. Obdržení iniciace je jednou z nezbytných podmínek, aby mohli žáci meditovat na příslušný buddhovský aspekt.

Bílá Tára - Bódhisattva, ztělesňující ženský aspekt (mateřského) soucitu. Je emanací Čenreziga, Buddhy soucitu - praví se, že povstala z jeho slz, které ronil ze soucitu nad utrpením cítících bytostí. Je tradičně spojována se zdravím, dlouhověkostí a moudrostí. Na tradičních vyobrazeních má bílá Tára sedm očí symbolizujících její všudypřítomnost, vědění veškerého utrpení světa a její odhodlání pomoci cítícím bytostem na cestě z utrpění „samsáry“. Zářivě bílá barva těla Táry představuje čistotu jejího soucitu.

Tára znamená „Vysvoboditelka“ nebo také „Hvězda“ ukazující cestu.

Dupseng Rinpočhe

Stávající, třetí Dupseng Rinpočhe, který vede své studenty jak v klášterech, tak studenty laické ve své praxi Buddhadharmy přes všechny úrovně, je v první řadě mistrem vadžry. Pro intenzivní rozvoj svých studentů v klášterech je mistrem retreatu, zodpovědným v linii Karma Kagjü za tradiční retreaty (meditační pobyty v ústraní) trvající tři roky a tři měsíce v retreatovém středisku Karma Ngedon Palbar Ling v Sarangkotu v Nepálu. Rinpočhe roky cestoval a vyučoval své laické studenty, pořádal skupinové retreaty a vedl menší a větší skupiny v retreatech kratších i delších. Kromě aktivit jako mistr retreatu se Rinpočhe stará o klášter Jangčhub Čhoeling, buddhistický institut Vikramašíla, klášter Dupgyud Čhoeling s celkem 160 mnichy, Institut buddhistických studií Kagjü a klášter Tharpa Čholing v Muktinathu, se 48 jeptiškami.

Na iniciaci je nutná osobní účast, nebude tedy vysílána online

Vstupenky

  • Iniciace na Bílou Táru

    Vstupenka na iniciaci na Bílou Táru, kterou povede zkušený retreatový mistr Dupseng Rinpočhe.

    350,00 Kč
    Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page