top of page

st 14. 7.

|

zoom.us

Čhökhor Düčhen společně se Sabču Rinpočhem

Oslava svátku Čhökhor Düčhen pod vedením ctihodného Sabču Rinpočheho

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Čhökhor Düčhen společně se Sabču Rinpočhem
Čhökhor Düčhen společně se Sabču Rinpočhem

Čas a místo

14. 7. 2021 19:30 – 22:30 SELČ

zoom.us

O události

Drazí přátelé,

v rámci série oslav svátků Düčhen se blíží další, který se v tibetštině nazývá Čhökhor Düčhen. Tento Düčhen připomíná den, kdy historický Buddha Šákjamuni, poprvé vyslovil nalezenou moudrost před jeho pěti bývalými duchovními společníky. Toto učení, které bylo vysloveno v Jelením parku, Vārāṇasī, je známé jako „Čtyři vznešené pravdy“ a je nyní považováno za základní stavební kámen Buddha-Dharmy, buddhova učení. Ve všech buddhistických tradicích světa jsou Čtyři vznešené pravdy chápány jako první a základní učení, kterým Buddha prokázal svůj probuzený stav mysli. Zároveň s prvním shromážděním pěti bývalých duchovních společníků představuje Čhökhor Düčhen také první založení takzvané Sanghy, buddhovského společenství. V tomto ohledu je Čhökhor Düčhen důležitým dnem z pohledu všech tří klenotů, Buddhy, Dharmy a Sanghy. I dnes, po více než 2500 letech, je nadčasová moudrost, do které patří také Čtyři vznešené pravdy, stále cestou k úplnému vysvobození - osvícení. Sangha, která se začal utvářet těmito pěti výše uvedenými společníky, se do dnešních dnů rozrostla do stovek milionů praktikujících - přátel na cestě, po celém světě.

Srdečně Vás zveme, abyste si společně s námi připomněli a oslavovali příkladný život Buddhy Šákjamuniho na nadcházející události Čhökhor Düčhen.

Ctihodný Sabču Rinpočhe přijal naši prosbu a touto oslavou nás již tradičně provede. Rinpočhe také objasní význam tohoto svátku Čhökhor Düčhen.

Meditace a recitace pro tento sváteční den:

 • Útočiště a bódhičitta
 • Pokladnice požehnání: Praxe Buddhy Śākyamuniho
 • Krátká vizuální pocta (video) Buddhovi
 • Recitace Dharmačakra Sūtry (Sútra otočení kola dharmy)
 • Recitace Hṛdaya Sūtry (Sútra srdce)

Vstupenky

 • zdarma

  Meditační praxe jsou zdarma. Tuto volbu vyberte, pokud nechcete přispět finančním darem nebo chcete poslat jinou částku než 108kč přímo na účet.

  0,00 Kč
  Prodej skončil
 • SRD 14072021

  Výběrem této vstupenky přispějete na aktivity Sabču Rinpočheho.

  108,00 Kč
  Prodej skončil
 • DARN 14072021

  Výběrem této volby přispějete na chod meditačního centra a aktivity nadačního fondu NALA.

  108,00 Kč
  Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page