• Instagram - Nala
  • Facebook - Bílý kruh

Číslo účtu: 250420315 / 0300

IBAN: CZ50 0300 0000 0002 7290 2286

BIC: CEKOCZPP

NALA nadační fond, Loretánské náměstí 109/3,
118 00 Praha 1 – Hradčany

© 2023 by Nala Endowment fund

DOBROVOLNICTVÍ V KÁŠTERECH

DAGPO ŠEDRUP LING a ANI GOMPA

v Nepálu

Zájemcům zprostředkujeme dobrovolnické pobyty v klášterních školách, které podporujeme. Pojeďte na vlastní kůži zažít, jaké je to žít v Nepálu mezi buddhistickými mnichy a dětmi vyrůstajícími v klášterní škole.

 

Zatímco jsme se zaměřovali na finanční podporu dvou klášterních škol pod vedením Maniwy Šeraba Gjalcchena Rinpočheho, začali se objevovat dobrovolníci, kteří měli zájem odletět na východ a dětem předávat své vědomosti nebo pomáhat s chodem kláštera. Díky tomu jsem získávali potřebné zkušenosti a nyní se s Vámi o ně můžeme podělit a pomoci i Vám takový pobyt uskutečnit. Zde si tedy můžete přečíst zážitky z cest dobrovolníků, kteří navštívili na kratší či delší čas jednu ze škol, a získat potřebné informace, pokud se rozhodnete také vycestovat do Nepálu.

Příběhy z pobytů v klášterech

8/2019

Když se tři kamarádi rozhodnou, že společně prožijí prázdniny tak trochu jinak ... a v Nepálu se potkají s další dívkou z Čech.

When three friends decide to spend the holidays together a little differently

Čtyři mušketýři

11/2018

"Věřím, že v momentech mimo vlastní komfortní zónu člověk nachází spoustu skutečností nejen o okolním světě ale především o tom vnitřním. Čas strávený v Nale mi dal možnost právě tuto komfortní zónu opustit, být na pár týdnů součástí jiné kultury, vhlédnout do tibetské buddhistické praxe i učení, jež je inspirující v mnoho aspektech, zkusit si roli pedagoga a v neposlední řadě nová přátelství."

To set on journey to Nepal and spend nearly month in monastery school is for me valuable experience. I believe that in moments out of comfort zone man finds lot of precious information not just only about outer world but especially the inner one. Time spent in Nala gave me this opportunity to leave this comfort zone, be for few weeks part of different culture, look authentic into buddhist practice, which is inspiring in many aspects, tried role of teacher and last and not least new friends.

Kája se z Naly

vrátila plná dojmů

5/2019

O tom, jak Bernie do Ani Gompy přišel, maloval, pískal a své srdce tam nechal.

The story about Bernie and how he came to Ani Gompa, played the flute, painted and  left his heart there.

Bernieho deníček

12/2018

Mniši se o mně skutečně starali s nekonečnou pílí a laskavostí a já jsem jim za to neskonale vděčná!

Nevertheless, I was really happy because I was in the best company ever and had the best carers – the monks looked after me really well and I am infinitely grateful to them!

Mniši jsou báječní pečovatelé

Chci také do Nepálu jako dobrovolník
co můžu očekávat, jak to bude probíhat, co s sebou, ...

Protože podporujeme dvě konkrétní klášterní školy v Nepálu, které také několikrát do roka navštěvujeme, můžeme Vám zprostředkovat dobrovolnický pobyt v jedné z nich, na základě našich osobních zkušeností zodpovědět Vaše otázky, poradit jak se připravit a zajistit odvoz z letiště do jedné z klášterních škol.

Jak to bude probíhat 

Protože budete bydlet a pracovat v Buddhistickém klášteře, kde je potřeba dodržovat určitá pravidla, a to pod záštitou nadačního fondu Nala, nejprve proběhne osobní setkání, na kterém se blíže seznámíme, nacítíme, popovídáme si o Vašich představách, důvodech k pobytu, záměru, očekávání a o Vašich možnostech - kdy a na jak dlouho můžete odletět, co byste rádi v klášteře dělali (zda a co chcete učit děti nebo budete raději pomáhat s chodem kláštera). My Vám nastíníme, jak vypadá život v klášteře, na co se musíte připravit, co je potřeba dodržovat a co je dobré si vzít s sebou.

Po osobním setkání Vám dáme seznam věcí, které doporučujeme si zabalit. Můžeme Vám poradit s nákupem letenek. Domluvíme si termín a zajistíme v tomto termínu ubytování a odvoz z letiště. Předáme kontakt na člověka, který Vás vyzvedne na letišti a ubytuje v jednom z klášterů.

Po příletu je již vše ve Vašich rukou. Můžete se účastnit všech meditačních sezení, které v klášteře probíhají několikrát denně, můžete vyučovat děti angličtinu, zeměpis, přírodní vědy, hygienu, vést kreativní hodiny jako malování, tanec, zpěv nebo si vzít na starost tělesnou výchovu případně i trénovat karate či fotbal, který mají v chlapecké klášterní škole opravdu rádi. Pokud nechcete trávit čas s dětmi, jsou i jiné oblasti, kde je potřeba pomocná ruka - zahrada kláštera, kuchyně, úklid tříd, ty potřebujeme mimo jiné také vymalovat :) ...

Budete nejen dávat, ale také dostávat ... Starší chlapci z kláštera nebo učitelé a ostatní mniši Vám mohou dát tipy na výlety v okolí či odpovědi na otázky ohledně kláštera, Nepálu a Buddhova učení.

Budeme Vám vděčni za fotky a videa, která zde pořídíte.

Pro domluvení informační schůzky nás neváhejte kontaktovat zde