top of page
Endowment Fund Nala
Endowment Fund Nala

DOBROVOLNICTVÍ V KÁŠTERECH

DAGPO ŠEDRUP LING a ANI GOMPA

v Nepálu

Zájemcům zprostředkujeme dobrovolnické pobyty v klášterních školách, které podporujeme. Pojeďte na vlastní kůži zažít, jaké je to žít v Nepálu mezi buddhistickými mnichy a dětmi vyrůstajícími v klášterní škole.

Dobrovolnictví v klášterech

Zatímco jsme se zaměřovali na finanční podporu dvou klášterních škol pod vedením Maniwy Šeraba Gjalcchena Rinpočheho, začali se objevovat dobrovolníci, kteří měli zájem odletět na východ a dětem předávat své vědomosti nebo pomáhat s chodem kláštera. Díky tomu jsem získávali potřebné zkušenosti a nyní se s Vámi o ně můžeme podělit a pomoci i Vám takový pobyt uskutečnit. Zde si tedy můžete přečíst zážitky z cest dobrovolníků, kteří navštívili na kratší či delší čas jednu ze škol, a získat potřebné informace, pokud se rozhodnete také vycestovat do Nepálu.

Endowment Fund Nala
Příběhy z pobytů v klášterech
IMG-20190813-WA0003.jpg

8/2019

Čtyři mušketýři

Když se tři kamarádi rozhodnou, že společně prožijí prázdniny tak trochu jinak ... a v Nepálu se potkají s další dívkou z Čech.

WhatsApp Image 2018-11-26 at 13.21.15.jp

11/2018

Kája se z Naly

vrátila plná dojmů

"Věřím, že v momentech mimo vlastní komfortní zónu člověk nachází spoustu skutečností nejen o okolním světě ale především o tom vnitřním. Čas strávený v Nale mi dal možnost právě tuto komfortní zónu opustit, být na pár týdnů součástí jiné kultury, vhlédnout do tibetské buddhistické praxe i učení, jež je inspirující v mnoho aspektech, zkusit si roli pedagoga a v neposlední řadě nová přátelství."

IMG-20190531-WA0001.jpg

5/2019

Bernieho deníček

O tom, jak Bernie do Ani Gompy přišel, maloval, pískal a své srdce tam nechal.

IP NALA.jpg

12/2018

Mniši jsou báječní pečovatelé

"Mniši se o mně skutečně starali s nekonečnou pílí a laskavostí a já jsem jim za to neskonale vděčná!"

Endowment Fund Nala
Chci také do Nepálu jako dobrovolník
co můžu očekávat, jak to bude probíhat, co s sebou, ...

Protože podporujeme dvě konkrétní klášterní školy v Nepálu, které také několikrát do roka navštěvujeme, můžeme Vám zprostředkovat dobrovolnický pobyt v jedné z nich, na základě našich osobních zkušeností zodpovědět Vaše otázky, poradit jak se připravit a zajistit odvoz z letiště do jedné z klášterních škol.

Jak to bude probíhat 
Endowment Fund Nala
Endowment Fund Nala

Protože budete bydlet a pracovat v Buddhistickém klášteře, kde je potřeba dodržovat určitá pravidla, a to pod záštitou nadačního fondu Nala, nejprve proběhne osobní setkání, na kterém se blíže seznámíme, nacítíme, popovídáme si o Vašich představách, důvodech k pobytu, záměru, očekávání a o Vašich možnostech - kdy a na jak dlouho můžete odletět, co byste rádi v klášteře dělali (zda a co chcete učit děti nebo budete raději pomáhat s chodem kláštera). My Vám nastíníme, jak vypadá život v klášteře, na co se musíte připravit, co je potřeba dodržovat a co je dobré si vzít s sebou.

Endowment Fund Nala

Po osobním setkání Vám dáme seznam věcí, které doporučujeme si zabalit. Můžeme Vám poradit s nákupem letenek. Domluvíme si termín a zajistíme v tomto termínu ubytování a odvoz z letiště. Předáme kontakt na člověka, který Vás vyzvedne na letišti a ubytuje v jednom z klášterů.

Endowment Fund Nala

Po příletu je již vše ve Vašich rukou. Můžete se účastnit všech meditačních sezení, které v klášteře probíhají několikrát denně, můžete vyučovat děti angličtinu, zeměpis, přírodní vědy, hygienu, vést kreativní hodiny jako malování, tanec, zpěv nebo si vzít na starost tělesnou výchovu případně i trénovat karate či fotbal, který mají v chlapecké klášterní škole opravdu rádi. Pokud nechcete trávit čas s dětmi, jsou i jiné oblasti, kde je potřeba pomocná ruka - zahrada kláštera, kuchyně, úklid tříd, ty potřebujeme mimo jiné také vymalovat :) Připravuje se také stavba nové budovy kláštera, pokud máte šikovné ruce a rádi byste se podíleli na její výstavbě, budete výtání ...

Budete nejen dávat, ale také dostávat ... Starší chlapci z kláštera nebo učitelé a ostatní mniši Vám mohou dát tipy na výlety v okolí či odpovědi na otázky ohledně kláštera, Nepálu a Buddhova učení.

Budeme Vám vděčni za fotky a videa, která zde pořídíte.

Pro domluvení informační schůzky nás neváhejte kontaktovat zde

bottom of page