• Instagram - Nala
  • Facebook - Bílý kruh

Číslo účtu: 250420315 / 0300

IBAN: CZ50 0300 0000 0002 7290 2286

BIC: CEKOCZPP

NALA nadační fond, Loretánské náměstí 109/3,
118 00 Praha 1 – Hradčany

© 2023 by Nala Endowment fund

Čtyřnozí přátelé

v klášterních školách

Protože všechny bytosti touží po štěstí, a to jim může přinést Buddha Dharma, podporujeme každý možný kontakt, který mohou s Dharmou bytosti mít. Mezi naše chráněnce již tedy nepatří jen děti, chlapci a dívky, z klášterních škol, ale také jejich čtyřnozí přátelé, psi žijící v prostorech kláštera.

V Nepálu jsou jedním z mnoha problémů toulaví psi. Jen v ulicích Káthmándú žije více než 22 000 psů a mnoho z nich trpí hladem, otevřenými ránami s infekcí, prašivinou, svrabem a jinými nemocemi včetně vztekliny.

 

Chlapci v klášterní škole DSL se ujali alespoň některých z nich a přijali je jako součást jejich klášterní rodiny. V současné době se starají o 6 psích kamarádů. Běhají s nimi venku a v noci s nimi spí v „posteli“, přesněji řečeno na matraci. Protože ale nikde v blízkosti nefunguje žádná veterinární klinika a náklady na ošetřování by i tak byly drahé, je zde riziko přenosu blech či svrabu (ten se v klášteře snadno šíří i kvůli nedostatečným možnostem praní ložního prádla - to se snažíme vyřešit naším dalším projektem), případně i dalších onemocnění. Nejen, že jsou psi zpestřením klášterního života, ale jejich každodenní kontakt s Buddha dharmou přináší také jim velký benefit do dalších zrození. Proto se chceme postarat, aby mohli v klášteře zůstat a těšili se dobrému zdraví k užitku všech.

A jak to tak chodí, sešly se podmínky a narazili jsem na organizaci http://www.streetdogcare.org/ , dobrovolníky, kteří ošetřují toulavé psy,  převážně v ulicích Káthmandů. Jejich práce si vážíme a chceme tak podpořit i jejich aktivitu. Domluvili jsme se tedy na spolupráci a oboustranné podpoře, a tak vznikl náš další projekt „Čtyřnozí přátelé v klášterech“

Dobrovolníci z organizace Streetdog care budou dojíždět jednou za 3 měsíce za psy na preventivní prohlídky a také budou k dispozici pro akutní případy.

Finanční náklady na tyto pravidelné prohlídky vychází  na cca 2000 Kč. Částka zahrnuje cestu do kláštera a zpět, odčervení, vakcinaci a podobně. Pokud budete chtít přispět na další aktivity této organizace i mimo klášter, můžete přímo na jejich konto nebo na náš účet s poznámkou „zdravý pes“. Všechny přebytečné peníze pošleme na jejich účet organizace Street Dog Care.

streetdogcare.PNG

Podpořit můžete také jídlo pro naše psí chráněnce. Po chlapcích v klášterní škole DSL většinou nezůstávají žádné zbytky, a tak by se pejskové nemuseli jídla dočkat 😊, proto jim chlapci připravují jídlo navíc a náklady se tak navyšují o 6 porcí 😊

Děkujeme za každou Vaši podporu a můžete se za pejsky a dětmi (a mladými muži a dívkami) přijet podívat i osobně. Jak to udělat se dozvíte zde.

logo_červená od Katky.png