top of page
Endowment Fund Nala

Čtyřnozí přátelé

v klášterních školách

Endowment Fund Nala

Protože všechny bytosti touží po štěstí, a to jim může přinést Buddha Dharma, podporujeme každý možný kontakt, který mohou s Dharmou bytosti mít. Mezi naše chráněnce již tedy nepatří jen děti, chlapci a dívky, z klášterních škol, ale také jejich čtyřnozí přátelé, psi žijící v prostorech kláštera.

V Nepálu jsou jedním z mnoha problémů toulaví psi. Jen v ulicích Káthmándú žije více než 22 000 psů a mnoho z nich trpí hladem, otevřenými ránami s infekcí, prašivinou, svrabem a jinými nemocemi včetně vztekliny.

 

Chlapci v klášterní škole DSL se ujali alespoň některých z nich a přijali je jako součást jejich klášterní rodiny. V současné době se starají o 6 psích kamarádů. Běhají s nimi venku a v noci s nimi spí v „posteli“, přesněji řečeno na matraci. Protože ale nikde v blízkosti nefunguje žádná veterinární klinika a náklady na ošetřování by i tak byly drahé, je zde riziko přenosu blech či svrabu (ten se v klášteře snadno šíří i kvůli nedostatečným možnostem praní ložního prádla - to se snažíme vyřešit naším dalším projektem), případně i dalších onemocnění. Nejen, že jsou psi zpestřením klášterního života, ale jejich každodenní kontakt s Buddha dharmou přináší také jim velký benefit do dalších zrození. Proto se chceme postarat, aby mohli v klášteře zůstat a těšili se dobrému zdraví k užitku všech.

A jak to tak chodí, sešly se podmínky a narazili jsem na organizaci http://www.streetdogcare.org/ , dobrovolníky, kteří ošetřují toulavé psy,  převážně v ulicích Káthmandů. Jejich práce si vážíme a chceme tak podpořit i jejich aktivitu. Domluvili jsme se tedy na spolupráci a oboustranné podpoře, a tak vznikl náš další projekt „Čtyřnozí přátelé v klášterech“

Dobrovolníci z organizace Streetdog care budou dojíždět jednou za 3 měsíce za psy na preventivní prohlídky a také budou k dispozici pro akutní případy.

Finanční náklady na tyto pravidelné prohlídky vychází  na cca 2000 Kč. Částka zahrnuje cestu do kláštera a zpět, odčervení, vakcinaci a podobně.  Váš dar posílejte na náš účet s poznámkou „zdravý pes“. Pokud budete chtít přispět na další aktivity této organizace i mimo klášter, můžete přímo na jejich konto nebo na náš účet. Všechny přebytečné peníze pošleme na účet organizace Street Dog Care.

streetdogcare.PNG

Podpořit můžete také jídlo pro naše psí chráněnce. Po chlapcích v klášterní škole DSL většinou nezůstávají žádné zbytky, a tak by se pejskové nemuseli jídla dočkat 😊, proto jim chlapci připravují jídlo navíc a náklady se tak navyšují o 6 porcí 😊

Děkujeme za každou Vaši podporu a můžete se za pejsky a dětmi (a mladými muži a dívkami) přijet podívat i osobně. Jak to udělat se dozvíte zde.

bottom of page