top of page
Endowment Fund Nala

Podpora umělecké tradice Karma Gardri

 

DOKONALÉ UMĚNÍ

Rangdžung Dawa Art School je mezinárodní projekt, který vede mistr tradice Karma Gardri, Dhawa Lhadripa. Projekt umožňuje studentům z celého světa, aby se učili a později také šířili čistý styl této tradice.

Endowment Fund Nala

DAWA LHADRIPA

Rangdžung Dawa Art School

artschool_kruh-uai-720x480.jpg

Dawa Lhadripa, muž s laskavým srdcem, nestrojenou pokorou a nepopsatelným uměleckým talentem, je uznávaným předním malířem tradice Karma Gardri - malířského stylu, s nímž je neoddělitelně spjatá systematická práce s myslí. Už jako malý chlapec si Dawa přál malovat Buddhy. Ve 13 letech začal kreslit a učil se u mnoha mistrů linie Karma Kagyu. Dnes si jeho umění žádá kromě řady vysoce realizovaných lamů 17. Karmapa Thaje Dordže.

TŘI PILÍŘE

DawaArt-uai-854x569.jpg

Projekt Rangdžung Dawa Art School je založen na třech pilířích. Prvním je umělecká škola v sikkimském Rumteku, druhým škola, která by na žádost 17. Karmapy měla vzniknout v Káthmándú, a třetím je předávání odkazu na západě prostřednictvím kurzů, které poslouží jako první kontakt západních studentů s touto uměleckou tradicí.

ČISTÝ ODKAZ

DawaArt2-uai-854x569.jpg

Smyslem projektu Rangdžung Dawa Art School je zajistit pokračování čistého odkazu malířské tradice Karma Gardri, která je typická pro školu Karma Kagjü již od 15. století. Na Západě nesou tento odkaz nadaní žáci Dawy Lhadripy - Leo a Katka. Společně s Leem jsme také spustili unikátní projekt Sochy 3D, který praktikujícím poskytne sošky Buddhů nejvyšší kvality za dostupnou cenu.

Podpora výmalby hlavní gompy v 

Šarminub institutu 

IMG-20190702-WA0007.jpg

Šarminub institut buddhistických studií je zasazen v kopcích nad vyhledávaným Ranibanským „lesem královen“ nad Káthmándú v Nepálu. Projekt je nápadem 14. Kunzig Šamara Rinpočheho, jehož vize spočívala ve vybudování jedinečné instituce pokročilých studií buddhistických dějin, filozofie a praktik a himálajských jazyků, kultury, ekologie a geopolitiky pro mnichy i pro laickou veřejnost. V současné době je Šarminub Institute organizován jako magisterský studijní program prostřednictvím "Lumbini College of Buddhism and Himalayan Studies" a slouží také jako šhedra pro pokročilá klasická buddhistická studia pro lamy linie Karma Kagjü.

Dawa Lhadripa a jeho pomocníci pracují na výmalbě hlavní gompy, podle tradice Karma Gardri, která pod jejich rukama přímo rozkvétá. Pokaždé když vidíme další kus dokončené práce, jsme okouzlení jejich nadáním a šťastní, že můžeme toto nádherné umění podporovat. Těšíme se, až budeme moci tuto gompu po jejím dokončení moci navštívit a zameditovat si pod těmito dokonalými malbami.

bottom of page