• Instagram - Nala
  • Facebook - Bílý kruh

Číslo účtu: 250420315 / 0300

IBAN: CZ50 0300 0000 0002 7290 2286

BIC: CEKOCZPP

NALA nadační fond, Loretánské náměstí 109/3,
118 00 Praha 1 – Hradčany

© 2023 by Nala Endowment fund

Rangjung Dawa

 

DOKONALÉ UMĚNÍ

Rangjung Dawa Art School je mezinárodní projekt, který vede mistr tradice Karma Gardri, Dhawa Lhadripa. Projekt umožňuje studentům z celého světa, aby se učili a později také šířili čistý styl této tradice.

DAWA LHADRIPA

Dawa Lhadripa, muž s laskavým srdcem, nestrojenou pokorou a nepopsatelným uměleckým talentem, je uznávaným předním malířem tradice Karma Gardri - malířského stylu, s nímž je neoddělitelně spjatá systematická práce s myslí. Už jako malý chlapec si Dawa přál malovat Buddhy. Ve 13 letech začal kreslit a učil se u mnoha mistrů linie Karma Kagyu. Dnes si jeho umění žádá kromě řady vysoce realizovaných lamů 17. Karmapa Thaje Dordže.

TŘI PILÍŘE

Projekt Rangjung Dawa Art School je založen na třech pilířích. Prvním je umělecká škola v sikkimském Rumteku, druhým škola, která by na žádost 17. Karmapy měla vzniknout v Káthmándú, a třetím je předávání odkazu na západě prostřednictvím kurzů, které poslouží jako první kontakt západních studentů s touto uměleckou tradicí.

ČISTÝ ODKAZ

Smyslem projektu Rangjung Dawa Art School je zajistit pokračování čistého odkazu malířské tradice Karma Gardri, která je typická pro školu Karma Kagyü již od 15. století. Na západě nesou tento odkaz nadaní žáci Dawy Lhadripy - Leo a Katka. Společně s Leem jsme také spustili unikátní projekt Sochy 3D, který praktikujícím poskytne sošky Buddhů nejvyšší kvality za dostupnou cenu.