ZDRAVOTNÍ PÉČEA VITALIZACE


UVOLNĚNÉ TĚLO, UVOLNĚNÁ MYSL!

Životní podmínky v oblasti Himaláje jsou tvrdé a často se podepisují na zdravotním stavu tamních obyvatel. Naším cílem je zajistit lepší zdravotní péči pro děti i dospělé.

Stav 0%
Zdr Pece Kruh
Dawa Doctor
TKP NALA Dr Certification 16

HUMANITÁRNÍ POMOC

V roce 2015, kdy Nepál postihlo ničivé zemětřesení, se naše aktivita v oblasti zajišťování zdravotní péče významně rozrostla. Nadační fond NALA pomohl ve spolupráci s vládou České republiky humanitární pomoc vysláním několika leteckých speciálů a týmu zdravotníků, který v Nepálu působil několik týdnů. Ve spolupráci s programem MEDEVAC českého ministerstva vnitra jsme se postarali o poskytnutí první pomoci přímo v postižené oblasti a následné možnosti řešení chirurgických zákroků přímo v ČR.


DOSTUPNÁ LÉKAŘSKÁ PÉČE

Ve spolupráci s vládním programem MEDEVAC a pomoci doktora Sonama Rinchena z nemocnice Dhulikhel v nepálském hlavním městě Káthmándú se nám také podařilo přímo v klášteře v Nale vybavit a zpřístupnit místnost první pomoci a zajistit dva sanitní vozy. Výrazně se tak zlepšila dostupnost lékařské péče v oblasti, kde je nejbližší nemocnice vzdálená hodinu jízdy a při těžších úrazech bylo dosud těžké zajistit včasnou odbornou pomoc.


BUDOUCÍ LÉKAŘI A ZDRAVOTNÍCI

Zorganizovali jsme školení první pomoci pro personál kláštera i starší děti pod vedením záchranáře Pavla Jirsy a lékaře Filipa Burgeta. Některé z dětí vyslovily přání stát se lékařem, či jinak působit ve zdravotnictví.

Pokrok ve službách tradice


Chápeme, že i v této oblasti se od sebe můžeme v mnohém vzájemně učit. Možnosti a poznatky moderní západní lékařské vědy výborně doplňují a podporují východní přístup ke zdraví a léčbě člověka jako celku se zájmem o skutečnou příčinu nemocí.

Velice si vážíme vaší štědrosti i důvěry, že váš dar použijeme tam, kde je to nejvíce zapotřebí. V případě, že byste chtěli podpořit pouze tento konkrétní projekt, uveďte to, prosím, do poznámky.