Dhagpo Šedrup Ling

SGR VH PH
DSL2
DSL3
Deti Ve Tride

POMOC DĚTEM

Ohromeni soucitem a laskavostí Šeraba Gjalcchena Rinpočheho jsme se rozhodli zapojit do jeho proudu aktivity a poskytnout finanční a technickou podporu pro stavbu klášterní školy v Nepálu, která se stala domovem a místem komplexního vzdělání a rozvoje pro více než 130 mladých gentlemanů. Tímto projektem v roce 2012 zahájil Nadační fond NALA svou aktivitu. Stavba a slavnostní otevření proběhlo v roce 2015 za přítomnosti J.S. 17. Karmapy Thaje Dordžeho a deseti tisíc lidí z celého světa. Nadále se podílíme na provozu a úspěšném fungování školy v Nale.


NOVÁ ŠKOLA

Máme obrovskou radost, že nová škola už stojí! Děti se z pronajatého provizorního prostoru v Káthmándú přestěhovaly do nové školy za městem, která nabízí krásný výhled do kraje a čistý vzduch. Architektura je čistě východní, s buddhistickými motivy, pro děti zcela přirozená. Starší děti bydlí ve dvoulůžkových pokojích a mladší děti ve větších pokojích zhruba po deseti, aby byla zajištěna lepší péče a bezpečnost. V současné době zde žije a studuje více než 130 dětí s nejrůznějšími životními příběhy. Měsíční školné pro jedno dítě činí 990,- Kč.


MODERNÍ I TRADIČNÍ VZDĚLÁNÍ

V Dhagpo Šedrup Ling se vstává v 5 hodin ráno. Chlapci zde získávají klasické vzdělání, včetně znalosti nepálštiny, angličtiny, matematiky, a zároveň studují nadčasová buddhistická učení. Neskládají mnišské sliby, ale jsou vedeni k tomu, aby nezabíjeli, nekradli, nelhali, nikomu neubližovali a nebrali drogy. V průběhu roku skládají dvě zkoušky s procentním hodnocením. Méně úspěšným žáčkům pak přibude práce v kuchyni.


PÍŠEME SI S KAMARÁDY

Podařilo se nám navázat kontakt mezi našimi dětmi a dětmi v klášteře v Nepálu. Děti si navzájem anglicky dopisují a navazují tak nová přátelství, rozšiřují si kulturní obzory a oboustranně si vylepšují své jazykové dovednosti. Spolupracujeme s dětmi z pražské školy Jana Amose Komenského. Pokud vás tato aktivita zaujala, rádi vám také pomůžeme najít kamaráda. Podívejte se na ukázky z korespondence "našich" dětí.

Velice si vážíme vaší štědrosti i důvěry, že váš dar použijeme tam, kde je to nejvíce zapotřebí. V případě, že byste chtěli podpořit pouze tento konkrétní projekt, uveďte to, prosím, do poznámky. Na místo realizace se také můžete přijet podívat a zapojit se.