Dhagpo Šedrup Ling


KLÁŠTERNÍ ŠKOLA PRO CHLAPCE

Ohromeni soucitem a laskavostí Šeraba Gjalcchena Rinpočheho jsme se rozhodli zapojit do jeho proudu aktivity a poskytnout finanční a technickou podporu pro stavbu klášterní školy v Nepálu, která se stala domovem a místem komplexního vzdělání a rozvoje pro více než 130 mladých gentlemanů. Po inauguraci J.S. 17. Karmapou Thaje Dordžem v roce 2015 se nadační fond NALA i nadále podílí na provozu a úspěšném fungování školy.

Stav 0%
DSL
DSL2
DSL3

SKVĚLÝ UČITEL

Dětství Šeraba Gjalcchena rinpočheho, zakladatele školy, se v mnohém podobalo životu žáčků, o které se dnes stará. Už jako malý chlapec se rozhodl, že se bude věnovat studiu Budhova učení. Dnes patří mezi nejvýznamnější učitele školy tibetského buddhismu Karma Kagyü a jeho znalosti buddhistické filozofie a meditace jsou odborníky považovány za mimořádné.


NOVÁ ŠKOLA

Máme obrovskou radost, že nová škola už stojí! V roce 2015 se děti přestěhovaly z pronajatého provizorního prostoru v Káthmándú do nové školy za městem. Nová budova nabízí nádherný výhled do kraje, je zde dokonale čistý vzduch, zdi meditačních místností zdobí nádherné buddhistické malby a atmosféru dotváří všudypřítomná radost dětí.


MODERNÍ I TRADIČNÍ VZDĚLÁNÍ

V Dhagpo Šedrup Ling se vstává v 5 hodin ráno. Chlapci zde získávají klasické vzdělání, včetně znalosti nepálštiny, angličtiny, matematiky, a zároveň studují nadčasová buddhistická učení. Neskládají mnišské sliby, ale jsou vedeni k tomu, aby nezabíjeli, nekradli, nelhali, nikomu neubližovali a nebrali drogy. V průběhu roku skládají dvě zkoušky s procentním hodnocením. Méně úspěšným žáčkům pak přibude práce v kuchyni.

Smysluplný a užitečný život


V současné době studuje v klášterní škole Dhagpo Šedrup Ling více než 130 sirotků a jinak znevýhodněných dětí. Záleží nám na tom, aby se tyto děti i nadále rozvíjely a chodily do školy a po nich mnohé další. Věříme, že je to pro ně šance na smysluplný a užitečný život.