Zdravotní péče a vitalizace


AŤ ZÁŘÍCÍ LAMOVÉ ŽIJÍ DLOUHO!

Životní podmínky v oblasti Himaláje jsou tvrdé a často se podepisují na zdraví mnoha místních obyvatel. Naším cílem je zajistit lepší zdravotní péči pro děti i dospělé.

Stav 0%
Zdr Pece Dodatek
Zdr Pece Kruh

JAK TO VŠECHNO ZAČALO ...

Před několika lety jsme byli požádáni, abychom pomohli vysoce postavenému Rinpočhemu, držiteli linie Ňingma ve velmi pokročilém věku, s řešením jeho zdravotního problému. Pomoc byla úspěšná a my nemohli jinak než v této aktivitě pokračovat.


POMOC PŘÁTELŮM

Snažíme se udržovat zdraví a prodlužovat život drahocenných lamů a podpořit je tak v jejich aktivitě.  V současné době se staráme o zdravotní péči několika našich přátel z východu, včetně dvanáctiletého chlapce z klášera Dhagpo Sheydrup Ling, kterému následky těžkých popálenin z útlého věku významně snižují kvalitu života a nadále ohrožují jeho zdraví. Také pro „naše“ děti v klášterních školách i dospělé, kteří se o ně starají, si přejeme kvalitnější zdravotní péči.


HUMANITÁRNÍ POMOC

V roce 2015, kdy Nepál postihlo ničivé zemětřesení, se naše aktivita v oblasti zajišťování zdravotní péče významně rozrostla. Nadační fond NALA pomohl ve spolupráci s vládou České republiky humanitární pomoc vysláním několika leteckých speciálů a týmu zdravotníků, který v Nepálu působil několik týdnů. Ve spolupráci s programem MEDEVAC českého ministerstva vnitra jsme se postarali o poskytnutí první pomoci přímo v postižené oblasti a následné možnosti řešení chirurgických zákroků přímo v ČR.

Pokrok ve službách tradice


Chápeme, že i v této oblasti se od sebe můžeme v mnohém vzájemně učit. Možnosti a poznatky moderní západní lékařské vědy výborně doplňují a podporují východní přístup ke zdraví a léčbě člověka jako celku se zřetelem ke skutečné příčině nemocí.