rangjung dawa art school


DOKONALÉ UMĚNÍ

Rangjung Dawa Art School je mezinárodní projekt, který vede mistr tradice Karma Gardri, Dhawa Lhadripa. Projekt umožňuje studentům z celého světa, aby se učili a později také šířili čistý styl této tradice.

Stav 0%
Artschool Kruh
DawaArt2
DawaArt

DAWA LHADRIPA

Dawa Lhadripa, muž s laskavým srdcem, nestrojenou pokorou a nepopsatelným uměleckým talentem, je uznávaným předním malířem tradice Karma Gardri – malířského stylu, s nímž je neoddělitelně spjatá systematická práce s myslí. Už jako malý chlapec si Dawa přál malovat Buddhy. Ve 13 letech začal kreslit a učil se u mnoha mistrů linie Karma Kagyü. Dnes si jeho umění žádá kromě řady vysoce realizovaných lamů i 17. Karmapa Thaje Dordže.


TŘI PILÍŘE

Projekt Rangjung Dawa Art School je založen na třech pilířích. Prvním je umělecká škola v sikkimském Rumteku, druhým škola, která by na žádost 17. Karmapy měla vzniknout v Káthmándú, a třetím je předávání odkazu na západě prostřednictvím kurzů, které poslouží jako první kontakt západních studentů s touto uměleckou tradicí.


ČISTÝ ODKAZ

Smyslem projektu Rangjung Dawa Art School je zajistit pokračování čistého odkazu malířské tradice Karma Gardri, která je typická pro školu Karma Kagyü již od 15. století. Na západě nesou tento odkaz nadaní žáci Dawy Lhadripy – Leo a Katka. Společně s Leem jsme také spustili unikátní projekt Sochy 3D, který praktikujícím poskytne sošky Buddhů nejvyšší kvality za dostupnou cenu.

Vize


Nadační fond NALA pomáhá zachovat odkaz této unikátní umělecké tradice. Přejeme si, aby umění Karma Gardri našlo své místo také ve vznikajícím českém centru na Křivoklátsku.