17. Karmapa Thinlä Thaje Dordže

Gjalwa Karmapa je hlavním představitelem tibetského buddhismu linie Karma Kagjü. 17. Karmapa Thinlä Thaje Dordže se narodil v tibetské Lhase v roce 1983 a v současné době žije v Novém Dillí v Indii.

Je duchovním vůdcem více než 900 klášterů, institucí a center, včetně Nadačního fondu NALA, v šedesáti osmi zemích světa. 17. Karmapa má na celém světě tisíce žáků.

Od roku 1999 pravidelně cestuje a předává učení v Jižní Asii, Evropě, Rusku a Severní Americe. Pod jeho vedením se v indické Bódhgaji, kde Buddha dosáhl osvícení, každoročně koná Kagjü Mönlam. Na několik dnů se sem sjedou tisíce praktikujících a společně recitují přání pro dobro všech bytostí.

Thinlä Thaje Dordže znamená neomezená a neměnná aktivita Buddhy. Styl, s jakým Karmapa předává Buddhovo učení, je svěží, moderní a plný humoru. Využívá přitom i moderní technologie a sociální média a jeho aktivita tak má nesmírný dosah i mezi mladými lidmi.

Oficiální stránky J.S. 17. Karmapy (anglicky)
Karmapa Singapore 2017
Karmapa Singapore 2017

Šerab Gjalcchen rinpočhe

Patří mezi nejznámější buddhistické učitele. Jeho styl učení je snadno pochopitelný a zároveň hluboký. Výklady jsou prostoupeny vřelým humorem, příběhy i praktickými radami. Již před několika lety Šerab rinpočhe založil dva buddhistické kláštery a centrum pro meditaci v ústraní v Pharpingu. Téměř celý svůj život pečuje o sirotky a znevýhodněné děti. Publikoval řadu textů a vedl stavby mnoha buddhistických staveb (tzv. stúp), které dnes stojí v Nepálu i Evropě. Jeho znalosti buddhistické filozofie a meditace jsou v odborných kruzích považovány za mimořádné. Šerab Gjalcchen rinpočhe přijíždí minimálně jednou ročně do Evropy, kde je možné se s ním osobně setkat. Buddhistická učení předává svým nezaměnitelným způsobem všem studentům i dalším zájemcům.

Aktuální prgram zdeSmlouva s rinpochem ke stažení zde
Sherabek1
Sherabek2

Láska

Laskavý přístup Šeraba Gjalcchen rinpočheho nás inspiroval k tomu, abychom pomáhali ostatním stejně
jako on.

Soucit

Rozhodli jsme se podpořit školu pro nepálské sirotky a chudé děti, které obvykle celý život pracují v zemědělství a zůstávají negramotní.

Sdílená radost

Těšíme se, až se “naše děti” naučí číst
a psát a získají tak šanci na lepší život. Zároveň si osvojí hluboká buddhistická učení.

Máme nový e-shop


Můžete nás podpořit také koupí čehokoliv na našem eshopu.

Přejít do eshopu